BONİBON MOZAİKLER


Bunu duyduğunda çocuğunuzun gözleri parlayacak. Koca bir kase bonibonu önüne koyacaksınız düşünsenize. Hem yiyecek hem resim yapacak hem de sizinle vakit geçirecek. Daha ne ister ki!

Önce ya çocuğunuz istediği bir resmi çizsin ya da internetten bir resim seçsin. Küçük detayları olmayan bir resim olmasında fayda var. Biz bir elma resmi seçtik. Eğer internetten resim seçtiyseniz beyaz dosya kağıdını ekrana yapıştırıp resmi çizerek kopyalayabilirsiniz. Mozaik için şablonunuz hazır.

 

 

Kolaylık olsun diye bonibonları renklerine göre ayırabilirsiniz. Resmi çizdiğiniz kağıdı kalın bir kartona yapıştırın önce. Bonibonları yapıştırdığınızda kağıdı kaldırmak gerektiğinde bonibonlar dökülebilir ya da zarar görebilir. Biz bir ayakkabı kurusunun kapağını kullandık. Çerçeve gibi oldu.

Yapışkanınız da hazırsa haydi başlayalım…

Dikkat etmeniz gereken tek şey İÇERİDEN DIŞARIYA doğru bonibonları yapıştırmanız. Dışarıdan içeriye doğru yapıştırdığınızda kalan boşluğa bonibon sığmazsa boşluk bırakmanız gerekecek. O da hoş durmuyor. Kalan boşlukları boyamak da bir seçenek olabilir tabii..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s