HAYALET ORMANI


 

Hangi çocuk gizemli bir resim yapmak istemez ki? Kız olsun, erkek olsun tüm çocukların hoşuna gidecek bir aktivite : Esrarengiz HAYALET ORMANI

Malzemeler : Küçük dal parçaları, dikdörtgen şeklinde kalın karton (koli kartonu olabilir), A4 boyutunda siyah el işi kağıdı (ya da keçe), oynayan gözler, selobant, yapıştırıcı

 Hayalet Ormani Malzemeler

Kalın kartonumuzu uzunlamasına tutuyoruz. Önce altından ve üstünden kıvırarak çerçeve şekli vereceğiz. Böylece hem resminiz şık duracak hem de kullandığınız dallar düşmeyecek.  Çerçeveye hafif kalınlık vermek isterseniz alt ve üst kenarından iki kere kıvırabilirsiniz. Gerek yok diyorsanız bir kez kıvırmanız da yeterli. Hangisi kolayınıza gelirse. Biz hafif kalın bir çerçeve olması için iki kere kıvırdık.

Sonra siyah elişi kağıdını kıvırdığınız kartona yapıştırın. Kıvrım izlerinin arasına denk gelecek boyutta kesmeyi unutmayın. Şimdi ormanı yapmaya hazırsınız.

Hayalet Ormani kagit yapistirma

Dalları çerçevenin uzunluğuna göre kısaltmalısınız. Çerçeveden kısa olmamalı. Her iki ucu da katların altına girecek kadar uzun olmalı. Dalları istediğiniz gibi yerleştirdikten sonra selobantla (bantlar kıvrımın altında kalıp görünmeyecek şekilde) alt ve üst uçlarını yapıştırın.

Hayalet Ormani Dal yapistirma

Sonra dallar arasına farklı boyutlarda oynayan gözleri yapıştırın. Oynayan göz bulamadıysanız sorun değil. Beyaz kağıt üzerine farklı boyutlarda göz çizip kesebilirsiniz.

Hayalet Ormani Goz yapistirma

Hayalet Ormanını istediğiniz kadar korkunç göstermek sizin elinizde…

  • Dilerseniz dalların üzerinde yılan varmış gibi göstermek isterseniz farklı renkte bir elişi kağıdını uzun ince kesip istediğiniz bir dalın üzerine sarabilirsiniz.
  • Elişinden örümcek yapıp bir dala yapıştırabilirsiniz.
  • Farklı renklerde göz hazırlayıp yapıştırabilirsiniz. Neden olmasın?

Şimdi çerçeve gibi görünmesini sağlamak için kıvırdığınız karton uçlarını da dallara yapıştırın.

Hayalet Ormanı’nız hazır…

Hayalet Ormani Cerceve 2

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s