KOMİK GÖZLÜKLER


 

Tamamen yaratıcılığınıza kalmış. İstediğiniz malzeme ile istediğiniz şekilde gözlük yapabilirsiniz. Basit bir pipet gözlük bile onları eğlendirmeye yetiyor.

Pipet gözlük

Resimdeki pipet gözlüklü yakışıklı yeğenim Kayra. Resimde 6-7 yaşlarında olmalı. Şimdi 13 yaşında. Onunla pipet gözlüğü yaptığımız günü hatırlıyorum da çok eğlenmişti.

Biz pipetleri tutturmak için Kayra’nın bir oyuncağının parçalarını kullanmıştık ve işimiz kolaylaşmıştı açıkçası. Tesadüfen benzer bir oyuncağınız varsa, kestiğiniz pipetleri deliklerinden geçirmeniz yeterli. Yoksa bant, uzun boncuk, renkli sticker, yapışkan ve ip (pipete yapışkan sürüp ipi sararak yapıştırabilirsiniz) kullanabilirsiniz.

Çerçevenin şekline ve büyüklüğü çocuğunuza kalmış. Kendinize de bir tane yapın. Resim çekmeyi unutmayın…

 

Kurbaga gözlükKurbağa gözlüklü küçük adam da Selim. İtiraf ediyorum, sanırım anladınız, gözlüğü biz yapmadık. Köpük tabakadan yapılmış bir gözlük. Ama benzeri bir gözlüğü kartondan ya da yine köpükten yapmak mümkün. Çiziminize güveniyorsanız siz çizin, bende yetenek yok diyorsanız internetten el çizimi resimler ya da gerçek resimler bulup işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s