AİLE YAPBOZU


Hadi oturun çocuğunuzla birlikte en beğendiniz aile resimlerini seçin. Eğer resimleriniz dijital bir ortamdaysa harika! Değilse yine yapbozu yapabilirsiniz ama resimleri büyütme şansınız olmayacağı için resimleri kesmek yerine her resmi yapbozun bir parçası yapmanız gerekecek.

Biz Sinan’ın bir ödevi için bu fikri geliştirdik. Sonucu resimlerde görebilirsiniz. Ne diyorsunuz uğraşmaya değer mi?

Aile Puzzle

Öncelikle resimleri yapbozda nasıl yerleştireceğinize karar vermelisiniz. Resimleriniz dijital bir ortamdaysa ve powerpoint programını kullanabiliyorsanız dijital ortamda yapbozu hazırlayın. Ardından her bir resmi kaç kat büyütmeniz gerektiğine karar verin. Bir printer’ınız varsa işiniz daha da kolay. Yoksa da dert değil. Artık her kopyalama merkezinde renkli çıkış alıyorlar.

Resimleri bilgisayarda orantılı bir şekilde büyüttükten sonra çıkışlarını alın. Her bir resmi etrafında beyaz kağıt kalmayacak şekilde kesin. Sonra hepsini kalın bir kartona yapıştırmanız gerekiyor. Ama önce büyüttüğünüz resimlerden yapbozu oluşturup boyutlarda hata olup olmadığını kontrol etmelisiniz.  Herşey tamamsa kartona yapıştırdığınız resimleri de tek tek keserek kalın yapboz parçalarınızı hazırlayın.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s