MUTLULUK DEFTERİ

Hayata olumlu bakmak için küçük bir adım daha… Okuduğum bir kitaptan alıntı aslında… Hangi kitaptı hatırlamıyorum. Balık hafızası var bende!

Tek yapmanız gereken bir defter edinmek ve el altında bir yerde tutmak.

Mümkünse her gün, o gün sizi mutlu eden bir anı, bir olayı deftere yazıyorsunuz. Dilerseniz resim çizebilirsiniz ya da resim yapıştırabilirsiniz… Bu sizin MUTLULUK defteriniz. Sizi ne mutlu ettiyse ya da edecekse onun için ayrılmış bir dolu boş sayfanız var.  Çocuklarınızı işin içine  kattığınızda onların nelerle mutlu olabildikleri ve yaratıcılıkları karşısında şaşıracaksınız.

Koşturmacalı, belki can sıkıcı bir günün ardından küçük bir mutluluk anı yakalamayı alışkanlık haline getirmek başlangıçta zor olsa da sonrasında hayattan keyifli anları ayıklayabilmek huzur verici bir duygu.

Sallanan Dis Mutluluk DefteriSelim ve Sinan’ın Mutluluk Defteri hazırlamayı teklif ettiğimdeki sevinçleri görülmeye değerdi. Başlangıçta ben onlara hatırlatıyordum, şimdi onlar mutluluk defterine bunu yazmalıyız diye önermeye başladılar. Her gün yazmıyoruz ama geri dönüp sayfalara yazılanları okuyup, çizilenleri görünce yüzümde oluşan gülümseme herşey değer.