ÇOCUKLARA MUCİZELER…

Pelin Dalgıç ile tatlı yorgunlukların yarattığı tatlı mucizeler üzerine bir sohbet…

Hayat Kutlamaya Değer!

“Çocuklara Mucizeler” nasıl doğdu?

Bez pastaları ilk defa kendi düğün organizasyonum için değişik masa düzenlemeleri araştırırken yabancı bir sitede görmüştüm. Daha sonra davet edildiğim bir bebek partisinde herkesten farklı bir hediye hazırlama düşüncesiyle davetin temasına uyacak güzel bir bez pasta hazırladım. Partide bez pastam tahmin ettiğimden fazla ilgi gördü ve sonrasında davetteki pek çok kişiden onlar için de bez pasta hazırlama talebi aldım.  Ben küçük çay davetlerinde bile misafirlerime özel hediyeler hazırlamayı, hayatın her anını kutlamayı severim. Özel bir güne ihtiyaç duymadan, sadece sevdiklerimle olmak bile o günü kutlamak için yeterli benim için. Böyle hevesle, kafamda “şöyle masalar kursak şöyle yesek içsek” derken aslında benim için sofra düzenleme, organizasyon hazırlama fikrinin ne kadar önemli olduğunu fark ettim. Kendi nişan ve düğün organizasyonlarım sırasında bu işe olan tutkum iyice büyüdü ve bez pastası tasarlama işiyle “Çocuklara Mucizeler” bugünkü şekline büründü.

Ne tür hizmetleriniz var?

Türkiye’de bebek partisi olarak bilinen baby shower partileri ile bebeğin doğum öncesinden başlattığımız kutlama organizasyonlarını, hastane oda süslemesi, hoşgeldin bebek partisi, bebek mevlüdü, vaftiz töreni, diş buğdayı, ilk adım partisi, doğum günü organizasyonları ve temalı parti organizasyonları takip ediyor. Çocuklara Mucizeler ekibi olarak partinizin süsleme kısmını biz üstleniyoruz, fotoğraf, catering, animasyon gibi diğer hizmetler için de gerekli bağlantıları kurup tüm görüşmeleri sizlerin yerine gerçekleştirebiliyoruz. Organizasyon görüşmelerimizde sevdiğiniz figürlerden, masal kahramanlarından yola çıkarak hayalinizdeki partiyi tasarlıyoruz ve seçtiğiniz temaya uygun olarak da kapı süsü, davetiye, hediyelik ürünler gibi diğer tüm detayları size özel hazırlıyoruz. 

Organizasyonların yanı sıra yurt dışında ‘diaper cake’ olarak bilinen, ülkemizde daha yeni tanınmaya başlanan birbirinden güzel bez pasta tasarımları hazırlıyoruz. Çoğunlukla bezlerden oluşan bu sevimli pastaları özel siparişlerde canlı çiçek aranjmanlarıyla süslüyor, tulum, patik, oyuncak ve hatta bakım malzemeleri ile tam bir hediye seti şeklinde hazırlayabiliyoruz. 

Ayrıca bebek partisi, doğum günü kutlaması ve hastane oda süslemesi gibi organizasyonlarda kullanılmak ve hediye edilmek üzere kapı süsü, hediyelik şekerler, parti malzemeleri, aksesuarlar, bebek ve çocuk odaları için dekorasyon objeleri, anı defterleri gibi ilgi gören pek çok ürünü Çocuklara Mucizeler’de bulmak mümkün. Tüm bu tanıdık ürünlerin dışında kişiye özel hazırlanan ipek mendiller, antika fincanlar ile hazırlanan hediyelik şekerler gibi diğer firmalarda bulamayacağınız pek çok özel ürünü sayfamızda bulabilir, aklınızdaki farklı tasarımları gerçekleştirmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.   ,

Sadece çocuklar için mi organizasyon düzenliyorsunuz?

Bir çok organizasyon firmasının ne tutarsa mantığıyla her işi yapma hevesi içinde olduğunu görüyorum. Her işi bir arada yapabileceğini iddia edip her konuda yetersiz kalan firmalardan biri olmayı istemediğimiz için Çocuklara Mucizeler ekibi olarak sadece bebekler ve çocuklar için organizasyon yapıyoruz. 

Çocuğumun doğum gününü illede ben organize edeceğim diyenler için önerileriniz?

Bana sorarsanız bir organizasyonu güzel ve farklı yapan şey kişiye özel olması. Bu noktada ister bir firmayla çalışılsın ister evde dostlarla hazırlanan bir kutlama olsun önemli olan o organizasyonun davet sahibini yansıtması. Her zaman söylediğimiz şey bu organizasyonların çok büyük paralar harcanarak hazırlanmak zorunda olmadığı, öncelikle bu ön yargının kırılması lazım. Biz her türlü bütçeye yaratıcı fikirler sunabiliriz iddiasıyla bu yola çıktık ve düşük bütçeli organizasyonları da severek üstleniyoruz. 

Ayrıca artık pek çok süper markette parti malzemelerine ulaşmak ve biraz hayal gücüyle harikalar yaratmak mümkün. Diğer sayfalarımızdan farklı olarak Twitter’da, mümkün olduğu kadar ‘kendin yap’ önerileri paylaşmaya çalışıyoruz. Kendi partisini hazırlamak isteyen tüm takipçilerimiz burada paylaştığımız sitelerden ilham alabilirler.

Pelin DalgicPelin Dalgıç kimdir?

1985, İzmir doğumluyum. İki senelik evliyim ve 2004 yılından beri İstanbul’da yaşamaktayım. Sevgi dolu bir aileye, düşünceli bir eşe, çok güvendiğim dostlara kısacası hayallerimi gerçekleştirmek için ihtiyacım olan her şeye sahip şanslı bir insanım. İstanbul Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünden mezun olduktan sonra öğrencilik yıllarında başladığım seslendirme işine devam ettim. Halen severek sürdürdüğüm çizgi film ve belgesel seslendirme işine, geçtiğimiz Ağustos ayında Çocuklara Mucizeler macerası eklendi. Şimdi hayatımı yöneten Çocuklara Mucizeler’in peşinde tatlı yorgunluklara ve yoğun tempolu günlere alışmaya çalışıyorum.